Takim mes Federatës zvicerane për arsimin e të rriturve – SVEB dhe Qendrës për arsimin e të rriturve – Shkup

Drejtor i Qendrës për arsimin e të rriturve znj. Lindita Qazimi dhe të punvsuarit në QARr Irena Milkov dhe Mevlana Zulfiqari më date 04.02.2019 zhvilloi një takim pune me drejtorin e Federatës zvicerane për arsimin e të rriturve – SVEB, Bernhard Grämiger dhe konsulent Andre Schläfli, si dhe përfaqësuesi i Arsimit për punësim (E4E) Boris Trimcev. Në takim, përfaqësuesit u prezantuan në aktivitetet e punës të të dy institucioneve. Gjithashtu u diskutua për ngritjen e bashkëpunimit ndërmjet Qendrës për arsimin e të rriturve dhe Federatës Zvicerane për arsimimin e të rriturve – SVEB. Bashkëpunimi midis dy institucioneve janë krijuar përmes projektit dhe njësisë së Arsimit për Punësim (E4E).

Wednesday April 10th, 2019
Copyright © 2016 Adult Education Centre. This project has been funded with support from European Commission. This web site reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
top
© 2018 Developed by Unet
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support